image اخبار

معاون بهداشت وزارت بهداشت، پرونده الکترونیک سلامت، پزشکی خانواده و نظام ارجاع را سه اولویت نظام سلامت کشور اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در اجلاس معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این مطلب، گفت: این سه برنامه مختص معاونت بهداشت نیستند و اولویت نظام سلامت کشور هستند، زیرا اهداف این برنامه‌ها با مشارکت سایر بخش‌های نظام سلامت، به ویژه معاونت درمان قابل دستیابی است.

وی افزود: به عنوان مثال اجرای بخش اصلی برنامه نظام ارجاع با همکاری معاونت درمان قابل اجراست که سطوح ۲ و ۳ را مدیریت می‌کند. ما در بخش بهداشت و سطح یک هم اکنون هم آماده ارجاع هستیم ولی باید آن سطوح فعال شوند تا این زنجیره کامل شود، که خوشبختانه همکاری بسیار خوبی بین دو معاونت وجود دارد و مصمم هستیم این برنامه را اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: در بخش بهداشت ۱۲ اولویت داریم که سه اولویت فوق در تمام ارکان نظام سلامت مشترک هستند و برای اهداف ۹ گانه دیگر نیز کارهای هدفمندی شروع شده که در مرحله استقرار آنها هستیم.

وی ادامه داد: در اجلاس قبلی معاونان بهداشت، اولویت‌ها اعلام شد و مدیران ستادی فعالیت‌های تعیین شده را ارائه کردند.

وی افزود: در ادامه برنامه‌ها به همراه مدیران ستادی از ۱۲ دانشگاه علوم پزشکی پایش و بازدید بعمل آمد و ۲۸ مورد از مشکلات و اولویت‌ها برای رسیدگی تعیین شدند که پس از بررسی‌ها در نهایت ۱۴ مشکل و اولویت احصاء شد که امروز در کارگاه‌هایی که کلان مناطق ۱۰ گانه تشکیل می‌دهند، این مشکلات و اولویت‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، رئیسی گفت: پس از بررسی این موارد در اجلاس بعدی معاونان بهداشت دانشگاه‌ها، موارد اصلاحی مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تمام دستورالعمل‌هایی که از ستاد به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شوند باید اجرا شوند و اگر نکته قابل اصلاحی دارند باید تا نسخه اصلاحیه ابلاغ نشده، همان دستورالعمل‌های قبلی اجرایی شوند.

وی افزود: اطلاعات ادارات کل و دفاتر ستادی پس از هشت ماه بررسی تکمیل شده و بزودی شاخص‌گذاری خواهند شد.

رئیسی تصریح کرد: سامانه‌های ناب، سینا و سیب نیز تا آخر اسفند امسال به یکدیگر متصل خواهند شد.

وی افزود: هم اکنون سامانه سیب یکپارچه شده و توانستیم در پروسه یکپارچه سازی، ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار همپوشانی را اصلاح کنیم.

برچسب ها